چگونه می توانم دامداری بزنم؟

by ماشین آلات دامپروری و دامداری in سپتامبر 21, 2019

چگونه می توانم دامداری بزنم؟
قطعا در هر کسب و کاری بهترین مشاوران شما می توانند فعالین همان حوزه باشند. سعی کرده این در این مطلب به سوالات شما در مورد سرمایه اولیه در رابطه با دامداری، هزینه های جاری دامداری و دیگر سوالات داشته باشیم همراه ما باشید.

شرایط اولیه ایجاد دامداری سبک چیست؟

شرایط اولیه دامداری سبک مثل دامداری گوسفند این است که مبلغ اولیه شروع حدود چهل میلیون تومن نیاز است.
سی میلیون تومن از این هزینه به هزینه خرید سی راس دام ( میش ) هزینه می شود و ده میلیون تومن از این هزینه برای خرید علوفه زمستانه و هزینه های چرا دام ها اختصاص بدهید.

نیازمندی های دیگر برای دامداری زدن چیست؟

اول از همه اینکه شما باید با این کسب و کار آنا بشید خیلی از کسانی که دامداری می زنند با این شغل آشناییت دارند مثلا پدر خانواده هم همین شغل را داشته است. اگر آشنا نیستید میتوانید از بسیج سازندگی کمک بگیرید تا مشاوران شما باشند.

چگونه می توانم دامداری بزنم؟

چگونه می توانم دامداری بزنم؟

آیا میتوانیم چند نفری دامداری بزنیم؟

بله امکان این کار وجود دارد شما می توانید چند نفری دامداری داشته باشید در هزینه ها بهتر مدیریت میکنید و اینکه یک چوپان می تواند گوشقند های شما را به صورت هماهنگ به چرا ببرد.

زمانگذاری برای دامداری به چه صورت است؟

زمانگذاری برای دامداری به این شکل است که اواسط اسفند ماه چوپان گوسفندها را با خود به صحرا ( چرا ) می برد و نیازی به دخالت دامدار نیست فقط باید هر از گاهی سرکشی و بازرسی داشته باشد ولی در اواخر آبان ماه که هوا رو به سردی می رود در این زمان کار دامدار بیشتر می شود که هم باید کار آذوغه گوشفندها را تامین کند و هم اینکه در کنار دام ها باشد.

آیا دامداری و گوسفند داری مجوز خاصی می خواهد؟

کار نگهداری از گوسقندان کجوز خاصی نیاز ندارد و دامپزشکی منطقه ای که شما فعالیت می کنید هم همکاری لازمه را با شما دارد مثل بهداشت دام ها درمان دام ها و … همه این موارد وجود دارد و یک همکاری خوبی اتفاق می افتد.

قیمت و سود گوسفند داری ( دامداری سبک ) چقدر است؟

هزینه ها و قیمت گوسفند ها به عنوان بره های فروشی بر واجد کیلوگرم است هرچه بره چاق تر باشد مناسب تر است. در حال حاظر قیمت بره را از دامدار کیلیو ده هزار و پانصد تومن خریداری می کنند.

دام ها ( گوسفندها ) را کجا بفروشیم؟

دام ها را می توان به دو روش فروخت اول اینکه خود خریداران به پای دامداری می آیند و خریدا را انجام می دهند و دوم شما میتوانید دام ها ( گوسفند ها ) را به کشتارگاه ها بفروش برسانید.

عوامب رشد و توسعه دامداری ( گوسفند داری ) چیست؟

عواملی که در رشد دامداری می تواند تاثیرگذار باشد
یک: در منطقه ای که دامداری زده اید مرتع وجود داشته باشد تا گوسفندان به چرا فرستاده شوند.
دو: خشکسالی نباشد.
سه: برنامه های دولت بر مبنای حمایت از دامداری باشد.

سود دامداری ( گوسفند داری ) به چه صورت است؟

اگر شما50 میش داشته باشید حدود 70 تا 80 بره به شما می دهد که در طول سال اتفاق می افتد که می توانید این بره ها را پروار ( بزرگ ) کنید و به فروش برسانید که تقریبا 16 میلیون تومن سود شما می شود.

امیدواری توانسته باشیم اطلاعات اولیه مناسبی در مورد دامداری ( گوسفند داری ) را برای شما گردآوری کرده باشیم . قطعا بهترین مشاوره و توصیه ها را از خود دامداران با تجربه و مشاوران جهاد می توانید کسب کنید. اگر سوالی در مورد دامداری دارید میتوانید را ما بپرسید.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *