آیا می خواهید پرورش الاغ با هدف تولید شیر داشته باشید؟

by ماشین آلات دامپروری و دامداری in سپتامبر 22, 2019

آیا می خواهید پرورش الاغ با هدف تولید شیر داشته باشید؟
امروز میخواهیم برای شما از پرورش الاغ با هدف تولید شیر بنویسیم از ما سوالات زیادی هزینه پرورش الاغ، قیمت شیر الاغ، سود برای پرورش الاغ جهت شیردهی و … پرسیده اید که در ادامه به تمامی سوالات شما پاسخ داده ایم همراه ما باشید.

درباره پرورش الاغ و شیردهی الاغ

تو اروپا قیمت هر کیلو پنیر الاغ معادل 1000 یورو هست و بخاطر خواص زیادی که داره خرید این محصول هم زیاد هست هرچند قیمتش زیاد هست ولی وقتی اسم خواص بالا میاد خرید هم اتفاق می افتد. خیلی از قسمت های الاغ قابل مصرف هست مثل پوست الاغ، عنرنسا ( مدفوع الاغ )، یال الاغ، روغن بدن الاغ، ژلاتین زیر پوست الاغ بخشی از قسمت های مورد استفاده و تولیدی الاغ هست که می تواند برای پرورش الاغ به شما سود دهی دهد.

کجا می توان پرورش الاغ انجام داد؟

بخاطر موقعیت اقلیمی ایران در همه استان های ایران قابلیت پرورش الاغ وجود دارد. فقط باید موقعیت مکانی این حیوان برای پرورش مناسب در نظر گرفته شود. در مناطق سردسیر کوهستانی که به مراتع هم دسترسی دارند گزینه خیلی بهتری برای پرورش الاغ است.

چقدر سرمایه برای پرورش الاغ نیاز است؟

برای پرورش الاغ شما می توانید با ده راس الاغ کارتان را شروع کنید که هزینه این ده راس الاغ با مبلغ حال حاظر ده میلیون تومان خریداری می شود باید در نظر بگیرید که سرمایه اولیه برای این کار فقط برای خرید ده راس الاغ ده میلیون تومان می شود و هزینه های جانبی مثل محل نگهداری و پرورش در این هزینه نیامده است.

آیا می خواهید پرورش الاغ با هدف تولید شیر داشته باشید؟

آیا می خواهید پرورش الاغ با هدف تولید شیر داشته باشید؟

سود پرورش الاغ چند تومان است؟

در نظر بگیرید که پرورش الاغ را اگر با ده راس الاغ شروع کنید و پرورش خوبی انجام دهید سود ماهیانه حدود دو میلیون تومان می تواند نصیبتان شود.

چقدر فضا برای پرورش الاغ نیاز است؟

برای پرورش الاغ شما باید در نظر بگیرید که هر راس الاغ نیازمند شش متر فضا است و باید در این فضای در نظر گرفته شده محل قرار گیری نیروی انسانی برای فعالیت ها و دستگاه های مخصوص این کار فضا را در نظر گرفت دستگاه مخصوص مثلا شیر دوش الاغ و … .

چه امکاناتی برای پرورش الاغ نیاز است؟

امکانات اولیه برای پرورش الاغ جدای از فضا و منایع مالی دستگاه شیر دوشی، لوازم توزیع علوفه برای الاغ ها، آبخوری الاغ، آخور الاغ است.

پرورش الاغ چه مدارکی نیاز دارد؟

شما برای پرورش الاغ بالای پنجاه راس باید مجوزهای لازمه را کسب کنید این مجوز ها را باید از نظام مهندسی کشاورزی و نظام دامپزشکی کسب کنید. در سایت های ایران مجوز ( Iranmojavez.ir ) برای پرورش الاغ هیچ مجوزی وجود ندارد و زیر پنجاه راس الاغ را بدون مجوز می توانید انجام دهید. پرورش الاغ طبق قانون 44 مجوز لازم ندارد ( در نظر بگیرید که در آینده اگر قانونی یا شرایطی وجود داشته باشد باید تحقیق کنید و فعلا در شرایط موجود این مطلب در این قسمت شرایط را اینگونه که هست شرح داده و ما هیچ گونه تاییدی بر این موضوع نداریم و باید حتما از مراجع مرتبط پرس و جو مجدد کنید )

محصولات لبنی تولید پرورش الاغ کدامند؟

از شیر تولید شده الاغ می توان محصولات لبی الاغ را تهیه کرد مثل: شیر الاغ، پنیر الاغ، دوغ الان ، کره الاغ و ماست الاغ.

الاغ چه زمانی شیر می دهد؟

الاغ بعد از زمان زایمان حدود پنج تا هفت ماه شروع به شیردهی میکند و در این زمان دوره شیردهی باید به کره الاغ ( بچه الاغ ) هم رسیدگی شود.

شیر الاغ را چه کسانی می خورند؟

مصرف شیر الان توسط پزشک توصیه می شود اصولا در مواردی که بچه کم خونی دارد شیر الاغ تجویز می شود. شیر الاغ مکروه اعلام شده در صورتی که باید توجه کرد ( مکروه بودن حرام بودن نیست ). اگر شما پرورش الاغ دارید باید توجه کنید یکی از خریداران شما می توانند پزشکان باشند یا پزشکان شما را به بیماران خود معرفی کنند.

پرورش دهندگان الاغ شیری کجا هستند؟

در کشور ما پرورش دهندگان الاغ شیری کم هستند و بیشترین کسانی که الاغ شیری پرورش می دهند و این حیوان را دارند عشایر و روستاییان عزیز هستند که خیلی تعدادشان کم هست.

اگر سوالی در مورد الاغ و پرورش الاغ برای شیردهی دارید می توانید از ما بپرسید.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *